Den IZS 2014

Pátek 19.9. se nesl ve znamení Dne Integrovaného záchranného systému ve Štěchovicích, kterého se účastnily všechny složky IZS, t.j. Hasiči (HZS Jílové, Hradištko, Topol, Štěchovice), Policie ČR a Záchranná služby ASČR. Kromě výše uvedených se aktivně do programu zapojil BESIP a zástupci Českého červeného kříže.

Na úvod programu starosta Štěchovic přivítal přítomné a oficiálně představil nové hasičské auto Dennis, o jehož převedení z HZS Řevnice do Štěchovic se především zasloužili náměstek krajského ředitele HZS pro Středočeský kraj plk. Ing. Miloš Hladík, velitel HZS Jílové Miroslav Český a starosta městyse Štechovice Miloš Čapek. Děkujeme!

Celý program se nesl ve znamení ukázek a prezentací jednotlivých sborů. Hasiči z Hradištka nám ukázali, jak si poradí s vyprošťováním zraněných osob při dopravní nehodě, Policie ČR předvedla zákrok a zajištění dotěrného „opilce“  při dopravní nehodě a samaritáni ošetření a převoz raněných. Naše jednotka se předvedla hasením požáru osobního vozu a hasiči z Topole nám ukázali odvahu a odolnost při průchodu ohněm v protipožárních oblecích. Velký dík patří kamarádům hasičům z Topole za ukázku krásného historického hasičského vozu Škoda 125 a všem, kteří se ve svém volnu na přípravě a průběhu celé akce podíleli.

Zúčastněné složky: SDH Štěchovice, SDH Hradištko, SDH Topol, HZS Jílové u Prahy, Policie ČR, Poříční policie Slapy, BESIP, Záchranná služba ASČR Praha-západ, Český červený kříž

Fotogalerie