Dar od našich kamarádů z Belgie

Naši kamarádi hasiči z družebního města Kalmthoutu z Belgie nám před časem nabídli do služeb (zásahové) jednotky SDH starší zásahové vozidlo Mercedes Benz 1017 4×4. Jakmile byl ze strany městyse Štěchovice (zřizovatel jednotky SDH) tento krok schválen, naplánovali jsme na víkend 21.-23.4 program pro naše kamarády a slavnostní předání vozu. Tato informace proběhla i v novinách města Kalmthout. Naši kamarádi tímto vozem na cestě dlouhé cca 1000km strávili celé 2 dny s přespáním v Německu a krátce po poledni v pátek 21.4. dorazili do Štěchovic, kde proběhlo nezbytné přivítáním, fotografování a příprava na večerní posezení v hasičárně. Na sobotu jsme pro naše kamarády připravili výlet Posázavskou stezkou, bohužel počasí nám nepřálo, tak byla zvolena tzv. „mokrá varianta“ a jeli jsme na exkurzi do hasičské zbrojnice profesionálů do Modřan, kde se zároveň nachází operační středisko linky 112 a 150. Po obědě v Pikovicích a návratu do Štěchovic bylo zahájeno slavnostní předání vozu do služeb nedávno spojené jednotky SDH Štěchovice a SDH Masečín a nezbytná oslava v prostorách MFC.

Vůz Mercedes Benz 1017 4×4 byl do majetku Městyse Štěchovice zakoupen za symbolické 1EUR a bude v Masečíně nahrazen vozidlem Škoda 706 RTHP, který poputuje jednotce SDH v Netvořicích.

Věříme, že toto vozidlo bude v Masečíně sloužit stejně dobře jako Mercedes AK1417, který nám do Štěchovic kamarádi z Belgie věnovali již v roce 2006.

Hartelijk dank voor dit cadeau! 🙂

Fotogalerie