Návštěva přátel z Belgie a oslava vysvěcení štěchovického kostela

O víkendu 24.-25.10. jsme měli velmi nabitý program spojený s návštěvou našich belgických kamarádů – hasičů a oslavou 100 let vysvěcení štěchovického kostela. Zatímco v pátek jsme poseděli u zlatavého moku, tak hned brzké soborní ráno bylo spojené s odjezdem do Prahy, kdy byla pro naše kamarády připravena exkurze do hasičského muzea v Praze Libni a procházka podzimní Prahou. Po návratu jsme se všichni ustrojili do uniforem a před hasičskou zbrojnicí, včetně našich kamarádů z okolních sborů a členů Vltavanu, čekali na příjezd kardinála Dominika Duky. Ten pak v našem kostele za účasti mnoho obyvatel a místních spolků sloužil mši. Večer byla v místním Multifunkčním centru Štěchovice pořádána recepce pro všechny hosty vč. pana kardinála. Po zahájení přípitkem a úvodních slovech pana kardinála zábava pokračovala až do ranních hodin. Ani v neděli jsme naše hosty nenechali odpočívat a v dopoledních hodinách jsme odjeli do Plzně na prohlídku města a pivovarského muzea. Po prohlídce a návštěvě věže kostela jsme se všichni značně unaveni  😆 odebrali domů.

Fotogalerie