Return to SDH

Členská základna a příspěvky

Členská základna za dobu historie našeho sboru prošla mnoha změnami. V současné době máme 46 registrovaných a platících členů. Roční příspěvek činí 150 Kč pro dospělé a 100 Kč pro děti splatných předem na každoroční výroční valné hromadě. Z každého členského příspěvku zůstává v pokladně našeho sboru 50 Kč, zbytek odvádíme našemu nadřízenému orgánu Okresnímu sdružení hasičů Praha-západ.
Pro přijetí do sboru není třeba žádných hasičských znalostí a dovedností, jen chuť a čas, se je naučit. Do Sboru dobrovolných hasičů se může přihlásit každý bez rozdílu pohlaví.

Dále přibíráme nové členy do zásahové jednotky. Členem se může stát každý, kdo chce pomáhat těm, kteří pomoc hasičů potřebují a splňují níže uvedené podmínky pro přijetí:

– trestní bezúhonnost
– minimální věk 18 let (nejlépe ukončený druhý stupeň vzdělání (SOU, SPS, OA ….)
– zdravotní způsobilost ( kontrola u obvodního lékaře )
– dobrá fyzická zdatnost
– zodpovědnost a ochotu pomáhat druhým
– chuť pracovat
– bydliště ve Štěchovicích nebo blízkém okolí
– být registrovaným členem SDH
– ochotu jezdit na školení, výcviky atd.
– výhodou je platné řidičské oprávnění na nákladní vozy

Pokud máte zájem nebo jakýkoliv dotaz, tak přijďte mezi nás. Stačí zavolat a domluvit si schůzku, buď s velitelem nebo starostou SDH. Telefonní čísla najdete v kontaktech.

Rádi uvítáme každého zájemce o toto náročné poslání, neboť „hasič jde tam, odkud ostatní utíkají”.