Víte, co našli Mladí hasiči pod stromečkem?

Poslední schůzka Mladých hasičů před vánočními svátky patřila posezení a bilancování, ale především našly děti pod vánočním stromkem dárek, který si velmi přály – získaly konečně svého nového maskota! A vy můžete do konce tohoto článku hádat jeho jméno! 😉

Už na první prosincové schůzce jsme zdobili stromek a hasičskou zbrojnici a připravovali si přáníčka pro seniory a pana faráře.

15. prosince jsme dorazili s přáním hezkých Vánoc nejdříve na faru. Panu faráři jsme zazpívali několik koled a předali mu vlastnoručně předané přáníčko, jmelí a něco sladkého „na zub“. Pan farář byl naší návštěvou potěšen a video ze setkání sdílí i na svém facebooku. 

Poté jsme se odebrali potěšit i naše seniory v DPS. Nejprve jsme jim pod okny zazpívali několik koled a potom jim přímo do jejich domovů doručili přáníčka a jmelí. Bylo vidět, že jsme jim udělali velkou radost.

Jestli se vám zdá, že jsme v prosinci toho „hasičského“ moc nedělali, tak my si to nemyslíme. Kromě toho, že jsme během vánočních příprav také pilovali uzle, tak si myslíme, že úkolem Mladých hasičů je i budovat dobré vztahy se svým okolím, trénovat zručnost, kreslení apod.  A v práci na své odbornosti budeme pokračovat zase v lednu.

Přejeme všem úspěšné vykročení do nového roku a našim kolegů v zásahových jednotkách to, ať se vždy vrátí v pořádku ze svých zásahů domů. 😊

PS: Samozřejmě že pro sebe si přejeme také hodně úspěchů v našich úkolech a soutěžích. Ale máme teď maskota – Bezzubku, takže nám určitě všechno půjde lépe!