Zásah Bojanovice, přečerpávání rybníku

Při vydatných deštích, jsme přijali zprávu o potřebné pomoci u bojanovického rybníku, který byl tak naplněný, že ho bylo nutno odčerpat. Hlavní obtíž byla v tom, že nešlo otevřít jeho stavidlo. Všechny jednotky co byly na místě, zapojili veškerou techniku pro jeho odčerpání, nicméně po chvíli bylo jasné, že přítok je větší než čerpadla zvládnou přečerpat. Po odčerpaní vody z revizní šachty se místním hasičům po dlouhé době podařilo stavidlo otevřít a hladinu rybníku snížit na potřebnou úroveň. Celý zásah komplikovaly vydatné deště i fakt, že zásah byl prováděn v nočních hodinách, proto také trval skoro 3 hodiny.

Zásah provedli: Jiří Malý, Martin Slivka, Jaroslav Hušbauer ml., Zbyněk Svoboda

Technika JSHD Štěchovice: OA Ford Explorer, Mercedes CAS16, čerpadlo Honda

Ostatní jednotky: SDH Bojanovice, SDH Masečín

Datum a čas: 1.- 2.6.2013,  23:46-02:45