Dělají ti Mladí hasiči vlastně něco?

To si pište! A není toho málo!

Kromě pravidelných čtvrtečních schůzek, kde se připravují na soutěže, plní úkoly hry Plamen a odznaky specializací a odborností, se zúčastňují různých soutěží anebo víkendových a dlouhodobých akcí.

O soutěžích píšeme v jiném článku a detailně máme naše činnosti popsané v kronice – takže jen namátkou a s odkazy na fotogalerie:

V období září až prosinec 2021, kdy jsme s Mladými hasiči začínali, jsme se především seznamovali mezi sebou, ale i s hasičskou technikou, učili se základy první pomoci, hasičské a topografické značky, hasební prostředky apod. Také jsme ale navštívili muzeum ve věži štěchovického kostela, zazpívali obyvatelům domu s pečovatelskou službou a zúčastnili se akce Ukliďme Česko. Některé činnosti jsou zachyceny ve fotogalerii.

Od ledna 2022 jsme přidali i uzlování, práci s mapou a pracovali jsme na nástěnce a kronice. Na jaře jsme pak hodně času trávili venku přípravou na závod v požárním útoku a v požární všestrannosti a také jsme pomáhali s úklidem v okolí pomníku padlých u školy. Přesvědčte se ve fotogalerii.

 

Na jaře 2022 jsme se společně i s některými rodiči vypravili na výlet za kandíkem na Medník a byli jsme pomáhat sázet stromy na Slapech v rámci mezinárodního dne lesů.

I v roce 2022 jsme se zúčastnil akce Ukliďme Česko

V období od dubna do června 2022 jsme se intenzivně připravovali na soutěž v požárním útoku, byli jsme navštívit říční policii v Třebenicích, zúčastnili jsme se výtvarné soutěže s hasičskou tématikou  (gratulujeme k ceně, Madlyn :-)), byli jsme na výletě na lodi a samozřejmě jsme se zúčastnili Dne IZS, Čarodějnic a Dětského dne.


V květnu 2022 jsme jako kolektiv Mladých hasičů zúčastnili prodeje typických žlutých měsíčků v rámci Českého dne proti rakovině.
 

 Na schůzce 10. 11. 2022 jsme si povídali o Dni válečných veteránů a vyráběli jeho symbol – květy vlčího máku, které jsme rovnou umístili k pomníku padlých ve Štěchovicích. Co všechno Mladí hasiči dělají a čím se ve své činnosti řídí je obecně uvedeno i v sekci Naše činnost.