Helmut odchází do důchodu

Po 12 letech věrné služby naše cisterna CAS 16 Mercedes-Benz AK1417 odchází do zaslouženého důchodu. Tento vůz byl vyroben v roce 1979 s původně valníkovou nástavbou. V roce 1992 byl upraven jako belgický hasičský speciál s nádrží o objemu 10 000 litrů. V roce 2006 nám byl darován belgickým partnerským městem Kalmthout, kde do té doby sloužil na stanici místních hasičů brandweer kalmthout. Do České republiky společně s našimi belgickými kamarády hasiči dorazil po vlastní ose 28. října 2006.  Vzhledem k výkonu motoru mu byla zmenšena nádrž na nynějších 8000 litrů. Za dobu, kdy byl zařazen do výjezdu, vyjel k celkem 131 událostem a najezdil 5133 km. Vyjížděl nejen k požárům, ale i k dopravním nehodám, technickým zásahům, nebo pro potřeby obce. Technický stav vozu se začal v posledních letech rychle zhoršovat a celková repase (i vzhledem k nedostatku dílů) by byla finančně velice náročná. Proto byly opravovány jen nejnutnější závady. Technický stav vozu bohužel již nedovoluje plnit hlavní funkci – spolehlivost při ochraně obyvatel. Dne 30. března 2018 byl odhlášen z výjezdu, některé součásti předány Hasičům v Masečíně, kde určitě přijdou vhod a vůz bude umístěn do Hasičského muzea Kočí u Chrudimi – což je důstojný závěr hasičské kariéry . Budeme na něj vzpomínat jako na neúnavného dříče a řádného člena jednotky .

Fotogalerie