Členská základna a příspěvky

Členská základna za dobu historie našeho sboru prošla mnoha změnami. Aktuální počet členů lze zjistit u starosty sboru. Roční příspěvek činí 400 Kč splatných předem na každoroční výroční valné hromadě. Z každého členského příspěvku zůstává v pokladně našeho sboru 200 Kč, zbytek odvádíme našemu nadřízenému orgánu Okresnímu sdružení hasičů Praha-západ. Roční příspěvek musí být uhrazen i za probíhají kalendářní rok v případě, že se členem sboru stanete v průběhu roku.
Pro přijetí do sboru není třeba žádných hasičských znalostí a dovedností, jen chuť a čas se je naučit. Do Sboru dobrovolných hasičů se může přihlásit každý bez rozdílu pohlaví. Přijetí nového člena schvaluje výbor SDH, proto – pokud máte zájem – kontaktujte nás mailem nejlépe s vyplněnou přihláškou.

Dále přibíráme nové členy do zásahové jednotky. Členem se může stát každý, kdo chce pomáhat těm, kteří pomoc hasičů potřebují a splňují níže uvedené podmínky pro přijetí:

– trestní bezúhonnost
– minimální věk 18 let a ukončený druhý stupeň vzdělání (SOU, SPS, OA ….)
– zdravotní způsobilost (kontrola u obvodního lékaře)
– dobrá fyzická zdatnost
– zodpovědnost a ochota pomáhat druhým
– chuť pracovat
– bydliště ve Štěchovicích nebo blízkém okolí
– být registrovaným členem SDH
– ochota jezdit na školení, výcviky atd.
– výhodou je platné řidičské oprávnění na nákladní vozy

Pokud máte zájem nebo jakýkoliv dotaz, tak přijďte mezi nás. Stačí zavolat a domluvit si schůzku, buď s velitelem nebo starostou SDH. Telefonní čísla najdete v kontaktech.

Rádi uvítáme každého zájemce o toto náročné poslání, neboť „hasič jde tam, odkud ostatní utíkají”.