Zásah Davle, auto ve Vltavě, 6/2014

V úterý 22.4.2014 vpodvečer jsme vyjížděli k zásahu v Davli, kde se po dopravní nehodě ocitl automobil taxislužby ve Vltavě. Řidiči se podařilo včas automobil opustit. Po příjezdu na místo jsme za pomoci člunu zkontrolovali pozici automobilu ve vodě. To se nacházelo cca 10 metrů od břehu a cca 50 metrů od náplavky. Po kontrole okolí, zdali z auta neunikají ropné látky, potápěči zajistili auto lanem a za pomoci navijáku bylo vytaženo ven z vody.

Naše jednotka pomáhala při ohledání místa a koordinaci činností mezi velitelem zásahu a potápěči. Automobil byl předán policii a naše jednotka se vrátila zpět na základnu.

Zásah byl proveden na základě výzvy KOPIS Kladno.

Zásahu se zúčastnili: Martin Slivka, Martin David, Jaroslav Hušbauer ml., Pavel Bouška, Zbyněk Svoboda

Použitá technika: OA Ford Explorer + Motorový člun Relax 420

Ostatní jednotky:  HZS Jílové, HZS Praha, HZS potápěči Modřany

Datum a čas: 22.4.2014, 20:45 – 23:10

Článek na iDnes

Policejní deník